2.İHTİYAÇ HARİTASI ZİRVESİNE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE KATILIM SAĞLANDI.

İlk kez geçen sene düzenlenen İhtiyaç Haritası Zirvesi’nin ikincisi bu sene 2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi Girişimcilik Kulübü İhtiyaç Haritası Temsilciliği ev sahipliğinde gerçekleşti.
 
7 Ekim 2015 tarihinde yola çıkan İhtiyaç Haritası, bu süreçte yüzlerce ihtiyaç sahibi ve destekçiyi “online imece” hareketiyle buluşturan bir sosyal kooperatiftir.
 
Türkiye’nin dört bir yanından İhtiyaç Haritası gönüllüleri ve destekçilerine açık olan zirvede sosyal girişimcilik, sosyal kooperatifçilik ve gönüllülük temaları işlendi. İki günlük program süresince sosyal girişim, sosyal kooperatif sunumlarından, teknoloji ve sivil alan paneline, atölye çalışmalarına, gönüllülük paneli ve İhtiyaç Haritası gönüllü/destekçi hikayelerine kadar pek çok konuya değinildi.
 
Birinci gün gerçekleştirilen konferans açılış konuşmaları, Yeditepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Aydın, İhtiyaç Haritası Kurucu Ortak/ Aktör Mert Fırat ve T.C. Genel Müdürlüğümüzden Genel Müdür Yardımcısı E. Alper Bozkurt tarafından yapılmıştır.
 
Moderatörlüğü,  İhtiyaç Haritası & Idema – Kurucu Ortak - Güler Altınsoy tarafından yapılan Kurumsal Kahramanlar ➢ “Gücünü İyiliğinden Alanlar” oturumunda Ticaret Uzmanı R. Gökçen Mert Korkmaz tarafından Sosyal Kooperatifçilik Treni ve sosyal kooperatif anlatıldı.
Akbank Kurumsal İletişim Yöneticisi Suna Yeşilli Bir Gülüşün 70 projesini ve Doğan Holding Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Neslihan Sadıkoğlu Ortak Değerler Projesini anlattı.