Antalya’da ESKOBİRLİK Yönetici Eğitimi Semineri Programı Gerçekleştirildi.

S.S. Eskişehir Civarı Tüketim Kooperatifleri Birliği tarafından Birliğe bağlı birim kooperatif ve sandıkların yönetici kadrolarına yönelik, 28 Nisan-1 Mayıs 2018 tarihleri arasında Belek Belconti Hotel’de “Kooperatif Yönetici Eğitim Semineri”  programı düzenlenmiştir.

Belek Belconti Hotelde gerçekleşen seminerde Bakanlığımızdan Kooperatifler Dairesi Başkanı Yavuz Selim AKÇAKALE, Uzman Yardımcıları Hazal GÖKALP ile Murat ÖZDİLEK, ESKOBİRLİK Başkanı H. Azmi AKA, ikinci Başkanı Engin GÜLTEKİN ile  kooperatif ve sandık yöneticileri katıldı.

Yöneticilerin bilgi birikimi ve kooperatifler arası işbirliğinin artırılmasının hedeflendiği programda, Kooperatifler Dairesi Başkanı Yavuz Selim AKÇAKALE kooperatiflerin denetimi ile ilgili mevzuat değişiklikleri ile kooperatifçiliğin önünü açacak yasal düzenlemler hakkında katılımcılara yönelik bilgilendirici bir sunum yaptı.

Seminerde ayrıca ESKOBİRLİK ikinci Başkanı Engin GÜLTEKİN tarafındanEsko Birliğe Bağlı Sandık ve Birim Kooperatifleri Tanıtımı”, HASYA Yardımlaşma Sandığı Yönetim Kurulu Üyesi Metin KUŞÇU tarafından Hasya Yardımlaşma Sandığı Tanıtımı”, Bursa Bosch Tüketim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail KAYA tarafından “Bosch Tüketim Kooperatifi ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında kooperatifçe yürütülen Üreticiden Tüketiciye Projesi”, Uzman Yardımcısı Hazal GÖKALP tarafından, “Kooperatiflerin Ortakların Kalkınmasındaki Rolü ve Kullanılan Araçlar”, Mali Müşavir Muhittin TÜRK tarafından  “Mali Tablolar Analizi ve Yorumu”, “Tekdüzen Hesap Planı Düzeni ve İşleyişi” ve “Dönemsel Mizan Okuma ve Yorumlama” konulu sunumlara yer verildi.

Seminer sonunda ESKOBİRLİK ve HASYA Yardımlaşma sandığı tarafından sunum sahiplerine plaket verildi.

Katılan Kooperatifler;
 
 1. Ankara Merko Tüketim Kooperatifi,
 2. Denizli Çivril Emirhisar Tüketim Kooperatifi,
 3. Bandırma Eğitimciler Kooperatifi,
 4. Muğla Yatağan Maden İşçileri Tüketim Kooperatifi,
 5. Bursa Bosch Tüketim Kooperatifi,
 6. Isparta Gölkop Tüketim Kooperatifi,
 7. Kütahya 150. Yıl Tüketim Kooperatifi,
 8. Kütahya Porselen İş Tüketim Kooperatifi,
 9. Eskişehir Detko Tüketim Kooperatifi,
 10. Eskişehir Estel Tüketim Kooperatifi,
 11. Eskişehir Osmangazililer Tüketim Kooperatifi,
 12. Eskişehir Yenikent İşletme Tüketim Kooperatifi
 13. Hasya Yardımlaşma Sandığı