Aydın'da Kadın Girişimcilere Kooperatifçilik Anlatıldı.

Aydın Valiliği, Aydın Ticaret Borsası ve MİSSDER’in (Müstakil İş Sanayici ve Sanatçı Kadınlar Derneği) 30 Kasım’da Aydın’da düzenlediği “Kadın Kooperatifçiliğinin Güçlendirilmesi ve Yaygınlaştırılması” konulu toplantıya, Bakanlığımız Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünden Ticaret Uzmanları Hazal GÖKALP ve Alev AKGÖKÇE katılım sağlamış olup;  Türkiye’de kadın kooperatifçiliğinin başarılı örnekleri, Bakanlığımızca kadın kooperatiflerinin geliştirilmesi amacıyla yapılan faaliyet ve projeler ile kadın kooperatiflerinin kuruluş ve işleyişi konuları hakkında sunumlar yapmışlardır.

 

Toplantıya, ayrıca konuşmacı olarak MİSSDER Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Toğaç ARSLAN, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa SAVAŞ, 58. ve 59. Hükümet eski Turizm Bakanı Güldal AKŞİT ve Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER katılım sağlamıştır. Aydın'da kadın kooperatiflerinin kurulmasına ve gelişmesine verdikleri öneme değinen konuşmacılar, kooperatifçiliğin özellikle kadın eliyle gelişmesini istediklerini ve bu konuda başvuran herkese destek olacaklarının altını çizmişlerdir.

 

200’e yakın kadın girişimcinin katıldığı toplantı, konuşma ve sunumların ardından Bakanlığımız uzmanlarına, kadın girişimcilerce sorulan soruların yanıtlanmasıyla sona ermiştir.