KOOPERATİFÇİLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kadın ve Aileleri ile Güvenli Tarım ve Sağlıklı Beslenme Projesi Kapsamında Gölpazarı’nda Kadın Girişimi Kooperatifi Kuruldu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Karabuğday Yetiştiricileri ve Sağlıklı Yaşam Derneği (KARSADER), Ankara Üniversitesi Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türk Traktör Ziraat Makinaları A. Ş. işbirliğinde yürütülen; “Kadın ve Aileleri ile Güvenli Tarım ve Sağlıklı Beslenme” projesi kapsamında kurulan “S.S. Göl Flonoz Gölpazarı ve Çevresi Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi” ortakları başta olmak üzere, potansiyel ortak ve ilgililerle, Bilecik ili Gölpazarı ilçesinde yaklaşık 30 kadar katılımcıya yönelik eğitim etkinliği düzenlenmiştir.
Proje kapsamında kurulan Kooperatif; başta karabuğday ve türev ürünleri olmak üzere yöresel ürünlerle bal arıcılığı konularında faaliyet gösterecektir.
Söz konusu etkinlikte, Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı Soner TIĞLI tarafından; kadın girişimi kooperatifleri, kooperatif organlarının çalışma usul ve esasları ile kooperatiflerin muhasebe ve vergi işlemleri konularında sunum yapılmıştır.