Kastamonu İlinde Kadın Girişimcilerin Kuracağı Kadın Kooperatifi İçin İlk Adım Atıldı

Ülkemizde kadınların işgücünün ekonomiye kazandırılması, kadınların sosyal ve kültürel faaliyetlerinin geliştirilmesi, korunması, desteklenmesi ile sağlıklı ve gelişmiş bir çevrede yaşamalarının sağlanması amacıyla Genel Müdürlüğümüzde kadın kooperatiflerin geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar yürütülmektedir.
Bu çalışmalar kapsamında Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğü ve Kastamonu Belediyesini ortaklaşa düzenlediği  Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerini tanıtma ve bilgilendirme toplantısına Genel Müdürlüğümüzden katılım sağlandı.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ekrem Alper BOZKURT’un açılış konuşmasının ardından, Gümrük ve  Ticaret Uzmanı Melike DAVASLI OKÇU Kadın Girişimciliği ve Kadın Kooperatifleri hakkındaki bilgilendirmede bulundu. Ardından katılımcılarla iyi uygulama örnekleri paylaşıldı.
Kastamonu Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, Kastamonu Milletvekilleri Sn. Hakkı KÖYLÜ, Sn. Murat DEMİR, Kastamonu Belediye Başkanı Sn. Tahsin BABAŞ, Kastamonu Vali Yrd. Ünal KILIÇARSLAN, Kastamonu Ticaret İl Müdürü Sefa ÖZATA ve kurum amirlerinin de katılım sağladığı toplantıya Kastamonu ilimizin girişimci kadınları yoğun ilgi gösterdi.  Kooperatif kurmak isteyen kadın girişimcilerin farklı kurumlardan temsilcilere ulaşabilmeleri ve sorularını doğrudan iletebilmeleri açısından verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.