TÜRKİYE’NİN YENİ GİRİŞİM EKOSİSTEMİ INOGAR KAPILARINI AÇTI

Türkiye’nin yeni girişim evi INOGAR, İstanbul 4.Levent Sanayi Mahallesi’ndeki adresinde girişimcilere kılavuzluk edecek.
Türkiye’de girişim ekosisteminin sürdürülebilir kalkınma, yaratıcılık ve teknoloji temelli dönüşümüne katkı sağlayacak tek merkez olan INOGAR, kapılarını açtı.
İnovasyon ve garaj kelimelerinin birleşiminden oluşan INOGAR, Habitat Derneği, IDEMA Global, Digiguardians, İhtiyaç Haritası ve Sanat Mahal tarafından kurudu.
İstanbul 4.Levent Sanayi Mahallesi’nde faaliyete geçen INOGAR, yeni nesil yeşil mimarisi, engelli, çocuk ve hayvan dostu yapısı ile beş kurucu kurumun ofislerine ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında İNOGAR içerisinde Türkiye’de bir ilk olan Gıda Girişimcilik Merkezi ile bir test mutfağı, çocuk teknoloji odası ve maker atölyesi de bulunuyor. 
Yeni girişim evi
Yeni nesil girişimcilik ve inovasyon merkezi olarak kurulan INOGAR, esnek, özgün ve yaratıcı fikirler ile farklı sektörlerin etkileşim içinde bir araya gelerek yenilikçi projeler hayata geçirdiği, 7 gün 24 saat açık bir girişim evi olarak işlev görecek.
İstanbul’un inovasyon kültürü ile Anadolu’ya ilk bağlantı noktası olan tren garlarından ilham alan INOGAR bünyesinde; Lokomotif  Lounge İş Geliştirme Merkezi, Haydarpaşa, Kurtalan ve Basmane adını taşıyan toplantı salonları da yer alıyor.
 
İşletme modeli için sosyal kooperatif yapılanması öngörülen INOGAR’ın, İstanbul’un girişimcilik ekosistemine yeni bir bakış açısı getirmesi hedefleniyor.
 
Sosyal inovasyon ve sosyal girişimcilik ekosisteminin ülkemizde geliştirilmesi için hizmet verecek olan İNOGAR’ın açılış etkinliği kurucu ortaklar ile işbirliği geliştirilen kamu, sivil toplum ve özel sektör temsilcilerinin ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün katılımı ile gerçekleştirimiştir.